Jakie firanki można obecnie kupić?

Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie aranżacji okna bez starannie dobranych firanek. To właśnie firanki sprawiają, że okno nie sprawia wrażenia, jakby było niewykończone. To one wprowadzają do wnętrza bardziej przytulny klimat. Dzięki firankom sąsiadom trudniej jest dostrzec, co znajduje się wewnątrz naszego domu bądź mieszkania. Decydując się na zakup firanek, warto pamiętać, że wybór tego rodzaju produktów jest obecnie ogromny. W związku z tym niejedna osoba może mieć duży problem z wyborem odpowiednich firanek. Zobaczmy, jakie firanki proponują dzisiaj producenci.

Jakie firanki można znaleźć w sklepach?

Chcąc kupić firany nowoczesne promocja, można postawić na modele:

-żakardowe;

-haftowane;

-woalowe;

-panelowe.

To najważniejsze, najbardziej podstawowe rodzaje firanek, które warto znać, jeśli planujesz aranżację okna w swoim domu bądź mieszkaniu.

Czym charakteryzują się firanki żakardowe?

Jeśli chodzi o firanki wykorzystywane w produkcji firan, to właśnie żakard cieszy się największą popularnością. Tradycyjne modele żakardowe zachwycają bogactwem motywów. Mogą to być kwiaty bądź motywy geometryczne. Obecnie dostępne są również firanki żakardowe idealnie gładkie. Nie brakuje też tych, w przypadku których ilość zdobień jest niewielka. Najczęściej żakard powstaje z poliestru, co sprawia, że jest tkaniną odporną na upływający czas. Jeśli zdecydujesz się na takie firanki, możesz mieć pewność, że posłużą Ci one naprawdę bardzo długo. Firanki wykonane z takiej tkaniny można bez obaw prać w pralce. Nie straszne im również detergenty.

Co wyróżnia firany woalowe?

Jeśli ktoś szuka firanek naprawdę lekkich, a jednocześnie delikatnych, to modele woalowe są dla niego odpowiednie. To firanki, które świetnie się układają. Ich atutem jest to, że można wieszać je na prosto, zachwycą pomarszczone, a także z zakładkami. Z uwagi na to, że woal przepuszcza naprawdę dużo światła, sprawdzają się doskonale w tych pomieszczeniach, które są dość słabo nasłonecznione. UWAGA: takie firanki wymagają jednak specjalnego traktowania. Nie należy prać ich w pralce. Najlepiej robić to ręcznie, używając do tego celu letniej wody. Jeśli detergent, to tylko ten naprawdę delikatny. Woal powinien być suszony naturalnie, co oznacza, że firanki z niego wykonane najrozsądniej jest po prostu wieszać mokre. To pewność, że będą one wyglądały naprawdę dobrze, a jednocześnie gwarancja oszczędności czasu. Prasowanie firanek nie należy bowiem do rzeczy najłatwiejszych. Firanki woalowe to zarówno modele gładkie, jak i te bogato zdobione. Tym samym z łatwością można postawić na model idealnie wpisujący się w charakter wnętrza, w którym ma się znaleźć.